wieś

i

Autor: pixabay.pl

Tarcie chrzanu w Chrzanie - wielkanocny konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

2023-02-16 11:00

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza konkurs w ramach Wielkopolskich Tradycji Wielkanocnych. Tym razem będą to zawody ,,z chrzanem w Chrzanie''. Bo to właśnie w tej miejscowości 1 kwietnia odbędzie się finał rozgrywek. W jednej z dwóch kategorii konkursowych - na potrawę z chrzanu oraz na tradycyjne tarcie chrzanu - mogą wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski.

Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich będą mogły stanąć do rywalizacji z chrzanem w roli głównej. 

Bo to właśnie to warzywo będzie motywem przewodnim konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskich Tradycji Wielkanocnych. 

Zawody skierowane są do KGW z województwa wielkopolskiego. Panie będą mogły zmierzyć się w dwóch kategoriach - na potrawę z chrzanu lub z chrzanem oraz na tradycyjne tarcie tego korzonka. 

Finał odbędzie się 1 kwietnia w miejscowości Chrzan w powiecie jarocińskim.

Zgłoszenia należy dostarczyć - osobiście lub w formie elektronicznej - do 20 marca. Zwycięzcy zgarną nawet 1,5 tysiąca złotych!

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Cebula to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE