Strażacy i policjanci z Ostrzeszowa dostali urządzenia do ozonowania pojazdów i pomieszczeń

2020-04-02 14:35
straż
Autor: PSP Ostrzeszów

Ozonowanie jest to jedna z metod dezynfekcji. W czasie epidemii koronawirusa należy dbać o higienę rąk, ale również o czystość powierzchni, z których często korzystamy. Strażacy z PSP w Ostrzeszowie, a także policjanci z KPP Ostrzeszów mają już profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będą mogli odkażać pomieszczenia i pojazdy.

Zdrowie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie i Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie jest priorytetem w czasie epidemii. Jeśli zachorują mundurowi lub zostaną objęci kwarantanną nasze bezpieczeństwo może być zagrożone. Do takiej sytuacji nie wolno dopuścić i wie to jedna z ostrzeszowskich firm „ECS PARUSZYŃSKI”, która przekazała zarówno policjantom jak i strażakom dwa ozonatory. Urządzeniami można dezynfekować np. auta.

Ozonator generuje ozon i rozprasza go w powietrzu w celu jego oczyszczenia i dezynfekcji. Ozonowanie jest metodą, która skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami oraz całkowicie usuwa zarazki oraz bakterie w trudno dostępnych i często pomijanych w dezynfekcji miejscach zapobiega to dalszym zakażeniom i infekcjom. Urządzenie będzie wykorzystywane do oczyszczania i dezynfekcji wnętrz pojazdów pożarniczych, które dysponowane będą do zdarzeń z udziałem osób podejrzanych zarażeniem koronawirusem. 1 kwietnia, kiedy to w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr.1 w Kaliszu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z funkcjonariuszy, jednostki z ościennych powiatów zostały zadysponowane wraz z ozonatorami do działań w celu zdezynfekowania pomieszczeń na terenie KP PSP w Kaliszu. Zapewne urządzenie, które zostało pozyskane od firmy „ECS PARUSZYŃSKI” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrzeszowskiego w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Mówi Radosław Gatkowski, oficer prasowy ostrzeszowskich strażaków.

Policjanci mają dwa ozonatory. Drugie urządzenie zostało pozyskane przy wsparciu finansowym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

policja
Autor: KPP Ostrzeszów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE