Siepomaga.pl przekaże Ostrzeszowskiemu Centrum Zdrowia ambulans typu "S" !

2021-04-13 14:48 ksz
Wrocław: praca w szpitalu wstrzymana. Wykryto bakterię
Autor: ksz Wrocław: praca w szpitalu wstrzymana. Wykryto bakterię

To naprawdę dobre wiadomości! Siepomaga.pl przekaże szpitalowi w Ostrzeszowie nowoczesną karetkę. Ambulans reanimacyjny typu "S" został już zamówiony u producenta. Obecnie trwa ustalanie szczegółów dotyczących wyposażenia pojazdu. Jego zakup wraz z aparaturą medyczną zostanie w całości sfinansowany ze środków uzyskanych przez Fundację Siepomaga z akcji 1% podatku.

Fundacja Siepomaga przekaże szpitalowi w Ostrzeszowie specjalistyczną karetkę reanimacyjną. Będzie to już dziewiąta karetka, jaką na przestrzeni kilku ostatnich lat Fundacja Siepomaga przekazała polskim szpitalom i jednostkom pogotowia ratunkowego.

Karetka, która trafi do Ostrzeszowa jest używana w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów stosowanych w ratownictwie medycznym wyposażenie karetki tego typu jest najbardziej rozbudowane oraz złożone z najbardziej zaawansowanej aparatury medycznej. Dodatkowo ostrzeszowska karetka od Siepomaga.pl wyposażona będzie w nowoczesne urządzenie do dezynfekcji umożliwiające ochronę ambulansu i medyków m.in. przed zagrożeniem SARS-CoV-2.

Samochód został już zamówiony u producenta. Aktualnie we współpracy z medykami konfigurowane jest wyposażenia medyczne pojazdu. Do Ostrzeszowa ambulans powinien być dostarczony do 30 września br. (termin dostępności pojazdu u producenta).

Ostrzeszowscy ratownicy, którzy prowadzili na portalu zbiórkę na zakup ambulansu, będą mogli przeznaczyć zebrane środki na sfinansowanie innych potrzeb szpitala. Karetka ma przyjechać do Ostrzeszowa najpóźniej we wrześniu.