samochód

i

Autor: pixabay.pl

Seria włamań do aut w Ostrzeszowie. Jak zabezpieczyć swój pojazd?

2023-02-17 8:53

W ostatnim czasie - jak informuje ostrzeszowska policja, jak i sami mieszkańcy - w okolicy doszło do serii włamań i uszkodzeń pojazdów. Mundurowi badają sprawę i przypominają, żeby SZCZEGÓNIE teraz zachować czujność i zadbać o swoje auto i jego odpowiednie zabezpieczenie. I przestrzegają, by nie zostawiać w nim żadnych dokumentów.

Jak zabezpieczyć swoje auto przed złodziejem? To pytanie, które szczególnie teraz, gdy w okolicy doszło do serii włamań i uszkodzeń - zadają sobie właściciele ,,czterech kółek'' w Ostrzeszowie.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym parkujemy swój pojazd.

To jedna z najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by wybierać miejsca dobrze widoczne dla otoczenia i ogólnie uczęszczane. W nocy z kolei - dobrze oświetlone. Unikajmy ciemnych zakamarków.

Jak informuje policja - najczęściej i najchętniej wybieranym sposobem zabezpieczenia pojazdu jest wyposażenie go w alarm.

Przede wszystkim ma on odstraszyć amatora cudzej własności i znacznie wydłużyć czas na dostanie się do wewnątrz pojazdu. A to z kolei może zwiększyć szansę, że ktoś - w takim wypadku - w porę zareaguje.

Żadne zabezpieczenie nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku, przypominają policjanci z Ostrzeszowa i jednocześnie proszą o kontakt każdego, kto zauważy potencjalne niebezpieczeństwo.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE