Schronisko to nie śmietnisko! Przytulisko w Niedźwiedziu apeluje o nieprzynoszenie ŚMIECI

2020-10-15 12:01 ksz
pies
Autor: pixabay.com

Śmieci to nie prezenty. Schronisko Azyl ZOO w Niedźwiedziu, jak co roku, przed zbliżającą się zimą prosi o pomoc. Chodzi między innymi o przynoszenie kocy czy karmy dla podopiecznych przytuliska. Ale nie mogą to być brudne firany, ubrania, stare obrusy czy karma najniższej jakości, której psy po prostu nie chcą jeść. Trzeba pomagać mądrze - apelują właściciele Azyl ZOO.

Schronisko to nie śmietnisko. A niestety nie wszyscy chyba o tym wiedzą. Jak mówią opiekunowie z przytuliska Azyl ZOO zdarzają się osoby przynoszące śmieci zalegające w domu, takie jak stare obrusy, firany, bielizna czy ubrania. To psom się nie przyda. Dodatkowo nie służy im także karma złej jakości. Po takiej są tylko chore. To wyrządza więcej szkód niż pożytku. 

Drodzy Darczyńcy!!!Bardzo przepraszam za bezpośredniość ale muszę to napisać...😔Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad wklejeniem tego wpisu ....nadal się boję reakcji ludzi....żeby nie wyjść na kogoś kto nie dość, że dostaje to jeszcze wybrzydza...🤫 Ale widzę, że niektóre schroniska ruszyły z takim apelem więc do tematu...🤨Bardzo często nas odwiedzacie z karmą dla zwierzaków. 🐕🐈...i zawsze jestesmy wam za to wdzięczni ❤ Ale..Bardzo prosimy nie kupować (...) najtańszych karm z marketu. Są one pełne syfskich wypełniaczy po których psy mają rewolucje żołądkowe, alergie pokarmowe, czy po prostu nie chcą tego jeść! Pomijamy szczegóły techniczne, wartość energetyczną, zawartość mięsa, czy przyswajalność.Dla nas najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych zwierząt, a po tych karmach ciężko domyć kojce....wiadomo dlaczego..Już niedługo rozpoczniemy ciężki okres zimowy i kolejny Apel o zbiórce karmy ruszy w świat więc prosimy......🙏🙏🙏🙏Lepiej kupić mniejsze opakowanie lepszej jakości karmy , niż dużo objętościowo karmy niskiej jakości. 😍😍😍

Czytamy na facebookowym profilu schroniska.

Apel spotkał się z pozytywnym odbiorem internatów. Zatem jeśli pomagać to MĄDRZE albo WCALE.