Rządowe pieniądze na zakup pomocy szkolnych w gminie Ostrzeszów

2022-07-06 13:30
chłopcy w szkole
Autor: pixabay.pl

Kolejne pieniądze trafią do gminy. Tym razem - na rozwój najmłodszych mieszkańców. W ramach rządowego programu ,,Aktywna tablica'' na lata 2020-2024, gmina Ostrzeszów uzyskała 35 tysięcy złotych na zakup pomocy dydaktycznych w szkołach.

Program ,,Aktywna tablica'' skierowany jest do szkół publicznych i niepublicznych. Jego głównym celem jest próba wyrównania podziałów i rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Z trzech wysłanych do Wojewody Wielkopolskiego wniosków z gminy Ostrzeszów - pozytywnie rozpatrzony został jeden. Rządowe pieniądze trafią do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siedlikowie. 35 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zakup nowych pomocy naukowych i narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Całkowity koszt nowych pomocy dydaktycznych to 43.750,00 złotych - 8.750,00 złotych stanowi wkład własny.

Ile gramów ma kilogram? Quiz o jednostkach miary. Większość nie zdobywa 12/12!

Pytanie 1 z 12
Ile gram to 1 kilogram?
Mąka gryczana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE