Rozglądajcie się, patrzcie pod nogi! Kolorowe kamyki ukryte są w Ostrzeszowie - co to za akcja?

2020-11-26 10:09 ksz
serce
Autor: Powiat ostrzeszowski

Niektórzy już je znaleźli. I pewnie zastanawiają się co to za mini dzieła sztuki rozrzucone są po Ostrzeszowie. W różnych punktach miasta znaleźć można ręcznie pomalowane kamyki. Są na nich obrazki, postacie z bajek albo napisy. Jeśli ktoś znalazł taki kamień to ma teraz specjalne zadanie. Jakie? O tym w dalszej części artykułu.

3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. I z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie przyłączył się do akcji #kamyczki. Uczniowie oraz nauczyciele ostrzeszowskiego SOSW pomalowali 100 kamieni, które teraz ukryte są w różnych miejscach Ostrzeszowa. 

Możecie je znaleźć w rożnych miejscach naszego miasta. Czekają żeby je zabrać i pozwolić im podróżować. Znalazca zabiera kamyk ze sobą, ale nie na zawsze. Zostawia go gdzie indziej np. w zupełnie innym mieście, w dowolnym miejscu. Wędrujące kamyki potrafią przemieszczać się po całym kraju!

Informuje SOSW.

W akcje między innymi włączyli się też mieszkańcy Warszawy, Rybnika czy Sosnowca. A zabawa przywędrowała do Polski z Czech. Teraz i ostrzeszowianie mogą do akcji się przyłączyć. Patrzcie pod nogi, rozglądajcie się uważnie.