Resztę życia spędzi w więzieniu! Prawomocny wyrok za zabójstwa w Cerekwicy!

2020-09-16 14:41
nóż
Autor: pixabay

Dożywocie dla "nożownika" z Cerekwicy koło Jarocina podtrzymane. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w całości wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu. Eryk J. w marcu 2018 roku brutalnie zabił rodziców swojej partnerki a ją samą i ich nienarodzone dziecko ranił. Chłopiec zmarł po kilku miesiącach. Dziś ( środa) sąd w Łodzi zdecydował o dożywotnim więzieniu dla zabójcy. Wyrok jest prawomocny.

Tą zbrodnią żyła cała Polska. Jej szczegóły przerażały.

W marcu 2018 roku - Eryk J. - wtargnął do domu swojej byłej partnerki i z zimną krwią zamordował jej rodziców. Ją i ich dziecko też chciał zabić. Chłopiec zmarł po kilku miesiącach. Powodem było to, że mężczyzna... NIE CHCIAŁ zostać ojcem.

Podczas śledztwa Eryk J. przyznał się do winy. Przed sądem stanął rok po zabójstwach.

Zdaniem obrony, ich klien , nie był w pełni poczytalny w chwili morderstw, bo był uzależniony od gier komputerowych. I to właśnie obrona nie zgodziła się wyrokiem Sądu Okręgowego w Kaliszu, który w maju ubiegłego roku skazał Eryka J. na dożywocie.

Sąd Apelacyjny w Łodzi zdania obrońców nie podzielił i w całości podtrzymał wyrok kaliski - powiedział ESCE sędzia PIOTR FELINIAK, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Resztę życia Eryk J. spędzi za kratkami. O wcześniejsze zwolnienie będzie mógł się starać po 40 latach.

Zgodnie z wyrokiem - mężczyzna ma także zapłacić zadośćuczynienia siostrom - córkom zamordowanych - w wysokości 70, 90 i 150 tysięcy złotych. Został też na 10 lat pozbawiony praw publicznych.

Wyrok sądu w Łodzi jest prawomocny. Przysługuje od niego kasacja do Sądu Najwyższego.

Miejsce zbrodni miłoszyckiej.
Źródło: Resztę życia spędzi w więzieniu! Prawomocny wyrok za zabójstwa w Cerekwicy!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE