Remont ulicy Piaski w Rojowie dobiega końca - inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł!

2020-05-29 14:01
Rojów
Autor: Patryk Jędrowiak/Fb

Inwestycja na ulicy Piaski w Rojowie coraz bliżej zakończenia. Modernizacja polegała na remoncie kilometra drogi, wykonaniu chodnika, kanalizacji deszczowej, odwodnienia czy zjazdów do posesji. Zadanie realizowane było dzięki dotacji pozyskanej z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja do rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych zgłaszana była dwukrotnie i dopiero za drugim razem udało się ostrzeszowskiemu samorządowi pozyskać dotacje. 

Realizacja cieszy tym bardziej, że po niepowodzeniu w pozyskaniu finansowania tej inwestycji w poprzedniej kadencji, zdecydowaliśmy się składać wniosek ponownie i to od razu skutecznie.

Mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Budowa ulicy Piaski to jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku. Dotacja z FDS wyniosła 1 mln 287 tys. złotych i jest to 50% kwoty całkowitej zadania.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE