Prawie 2,5 miliona złotych na kształcenie zawodowe dla Zespołów Szkół numer 1 i 2 w Ostrzeszowie

2021-04-23 12:04 ksz
pracownia
Autor: pixabay.com

Będą nowe pracownie zawodowe w Zespołach Szkół numer 1 i 2 w Ostrzeszowie. Powiat ostrzeszowski otrzyma z funduszy unijnych prawie 2,5 miliona złotych na utworzenie nowych warsztatów kształcenia w Trocie oraz Fumie. Kwota wystarczy nie tylko na remonty sal, także na zakup sprzętu dydaktycznego i wyposażenia.

Unijne dofinansowanie do projektu pn. „Kompleksowe wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie ostrzeszowskim” wyniesie  2 487 197 złotych. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej, która pozwoli optymalnie dopasować jakość i kierunki kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Będzie przebudowa kotłowni w Zespole Szkół numer 1 na sale dydaktyczne, jak również modernizacja pawiloniku naprzeciwko byłej szkoły rolniczej na pracownie programistyczną. Również nasze szkoły zostaną wyposażone w sprzęt dydaktyczny, informatyczny.

Mówi Adam Mickiewicz, kierownik powiatowego Wydziału Oświaty.

Jak dodaje Ludmiła Cieślarczyk, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, powiat z własnego budżetu nie byłby w stanie sam sfinansować zadania. Te środki unijne są bardzo potrzebne. 

Projekt pozwoli nam wykonać prace na kwotę niemal 3 milionów złotych. Kwota dofinansowania to prawie 2,5 miliona z niewielkim naszym udziałem. Dofinansowanie wynosi 85%. Bardzo nas to cieszy, to jest bardzo dużo. Na pewno nie moglibyśmy sobie na to pozwolić przy własnych środkach.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych. Pracownie mają być gotowe do końca sierpnia przyszłego roku.