umig ostrzeszów

i

Autor: JL

Powiat kupuje budynek banku za prawie milion złotych

2022-10-26 12:51

Radni jednogłośnie zadecydowali. Powiat kupuje bank za prawie milion złotych. A właściwie budynek byłego już banku przy ulicy 1 Maja w Ostrzeszowie. To dlatego, by usprawnić funkcjonowanie starostwa, którego wydziały obecnie mieszczą się w 6 punktach, m.in. przy ulicy Zamkowej i Norweskiej.

Powiat kupuje bank. A właściwie budynek banku - tak jednogłośnie zadecydowali radni.

To dlatego, że obecnie starostwo mieście się w zasadzie w 6 miejscach i oznacza to spore trudności w funkcjonowaniu, jak i załatwianiu spraw przez mieszkańców. Dlatego Wydział Komunikacji zostanie przeniesiony - właśnie do siedziby byłego już banku przy ulicy 1 Maja.

Na ten cel powiat przeznaczył 930 tysięcy złotych - i choć budynek jest w dobrym stanie, będzie wymagał sporo pracy, by dostosować go do potrzeb przenoszonego Wydziału Komunikacji.

Na tym nie koniec zmian. Jak czytamy na stronie starostwa powiatowego - Po przeniesieniu Wydziału Komunikacji planowana jest rezygnacja z wynajmowania pomieszczeń od Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów i przeniesienie biur starostów, sekretariatu oraz biura rady do budynku A Starostwa Powiatowego przy ul. 21 Stycznia.

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE