grzyby

i

Autor: pixabay.pl

Pojechał na grzyby i zgubił się w lesie - pomogła ostrzeszowska policja

2020-11-03 17:28

76-latek z powiatu ostrowskiego miał sporo szczęścia spotykając w lesie policjantów. Swoje auto zostawił przy leśnym dukcie w Kuźnikach i wybrał się na grzyby. Niestety nie znał dobrze lasu i się w nim zgubił. Mundurowi odnaleźli mężczyznę w Aniołkach. Senior nie miał przy sobie telefonu, ani dokumentów. Grzybobranie - dzięki funkcjonariuszom - zakończyło się szczęśliwie.

Policjanci dziś (3.11) około południa kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. Podczas przejazdu z jednego miejsca do kolejnego spotkali w lesie w Aniołkach mężczyznę, który potrzebował pomocy. 76-latek zgubił się podczas grzybobrania.

W trakcie rozmowy z 76-letnim mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego funkcjonariusze ustalili, że około godziny 09:00 przyjechał swoim samochodem na grzyby na teren powiatu ostrzeszowskiego i zgubił się w lesie. Jak się okazało nie posiadał on przy sobie żadnych dokumentów, a także telefonu komórkowego, natomiast auto pozostawił na terenie duktu leśnego w miejscowości Kuźniki, oddalonego od miejsca jego znalezienia o kilka kilometrów. Dzięki czujności ostrzeszowskich mundurowych mężczyzna bezpiecznie trafił na miejsce pozostawienia pojazdu za co podziękował swoim "wybawcom" z łezką w oku.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Mundurowi apelują, że jeżeli idziemy na grzyby to zawsze powinniśmy mieć przy sobie telefon!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE