lekarz

i

Autor: pixabay.com

Oszust w lekarskim kitlu - 69-latka z Mikstatu straciła prawie 30 tys. zł

2020-11-13 14:37

69-letnia mieszkanka Mikstatu została oszukana przez fałszywego lekarza. Mężczyzna przez Whatsappa skontaktował się z kobietą i podał się za lekarza pracującego dla ONZ na terenie Iraku. Miał wywieźć z niego 30 kg złota. Jeden miał zostać przekazy właśnie kobiecie z Mikstatu. Najpierw musiała jednak za niego zapłacić. Kobieta dała się oszukać i straciła 28,5 tys. zł.

Fałszywy lekarz przywiózł do Polski niby 30 kg złota. Jak twierdził 1 kg należał do mieszkanki Mikstatu, ale kobieta musiała za niego zapłacić. I tak też zrobiła. Wykonała 5 przelewów na łączną kwotę 28,5 tys. zł.

Nieustalony dotąd sprawca, podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, pełniący funkcję lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych stacjonujący na terenie Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Każdy taki telefon czy wiadomość trzeba sprawdzić i przede wszystkim nie działać pochopnie.

Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać.

Dodają policjanci.

Teraz ostrzeszowscy mundurowi próbują namierzyć oszusta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE