Ostrzeszowski Dzień Dawcy Szpiku przełożony - wszystko przez pandemie koronawirusa

2020-11-17 23:16 ksz
Zespół
Autor: Zespół Szkół numer 2 w Ostrzeszowie

To w Ostrzeszowie jedna z najważniejszych akcji prozdrowotnych. Organizatorzy jednak są zmuszeni ją przełożyć. Wszystko przez pandemie. Co roku w okolicach Mikołajek ostrzeszowskie szkoły średnie organizowały Dzień Dawcy Szpiku. Tej akcji w tym roku niestety zabraknie.

10. jubileuszowa edycja została przełożona na II kwartał 2021 roku. Dzięki tej akcji przez 9 lat do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyło ponad 1000 ostrzeszowian. Kilkoro zostało dawcami rzeczywistymi. Według danych w Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Często jedyną szansą dla chorych jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Dlatego tak ważne jest szukanie genetycznych bliźniaków. Mimo, że akcja została przełożona to zawsze można wejść na stronę DKMS i zamówić pakiet rejestracyjny.

Choć z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne jesteśmy zmuszeni przesunąć termin naszej wspaniałej akcji na miesiące wiosenne, pamiętajcie, że 👉zawsze można indywidualnie zamówić pakiet rejestracyjny do domu👉 https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Czytamy na facebookowym profilu Zespołu Szkół numer 2 w Ostrzeszowie.

W ubiegłym roku dzięki akcji do bazy DKMS zarejestrowały się 84 osoby z Ostrzeszowa.