budżet

i

Autor: pixabay.pl

Ostrzeszów. Te zadania wygrały! Co dokładnie i kiedy będzie zrobione? Sprawdźcie sami

2022-10-17 9:12

Mieszkańcy wybrali. Zamiast dwóch - cztery. Bo to właśnie cztery projekty zostaną zrealizowane w ramach dwóch kategorii ostrzeszowskiego budżetu obywatelskiego. Mowa o małych inwestycjach, na które przeznaczono 70 000 złotych oraz - o pozostałych zadaniach, których wartość to blisko 30 000 złotych.

Mieszkańcy bardzo aktywnie włączyli się do pierwszej edycji ostrzeszowskiego budżetu obywatelskiego. Najpierw - składając wnioski, a następnie podczas głosowania.

Do puli budżetu obywatelskiego trafiły aż 23 projekty, z których zrealizowanych - już w przyszłym roku, będzie sześć. Po dwa w każdej kategorii - dużych inwestycji, małych inwestycji i pozostałych zadań. 

Zielone płuca w Parku im. Jana Pawła II i remont garażu w remizie OSP Ostrzeszów. To dwa zwycięskie projekty w kategorii małych zadań w budżecie obywatelskim. Łącznie na ich realizację miasto wyda blisko 45 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec - przynajmniej jeśli chodzi o strażaków - ochotników. Ich projekt wygrał także w kategorii pozostałych zadań - i już w przyszłym roku do ich jednostki trafią 3 komplety ubrań specjalnych o wartości blisko 15 tysięcy złotych.

Wszystkie z zadań, które zostały wyłonione w ramach budżetu obywatelskiego, będą wpisane już do projektu budżetu miasta i gminy, który będzie przyjmowany przez Radę Miejską w grudniu. Zaraz po przyjęciu projektów zostaną zlecone projekty tam, gdzie będą większe zadania, a mniejsze - od razu będą mogły być realizowane przez urząd. Zadania dotyczące OSP na bieżąco realizowane są z naszego budżetu. O tyle po prostu zostanie zwiększona pula środków na OSP Ostrzeszów i te zakupy będą mogły być zrealizowane. Jeśli natomiast chodzi o organizację KONCERTU DLA MŁODYCH (I NIE TYLKO!) - tutaj będziemy współpracować z OCK i jeżeli będzie taka możliwość, będzie on zorganizowany przy okazji Dni Ziemi Ostrzeszowskiej bądź innej imprezy organizowanej przez Centrum Kultury - mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy oddali łącznie 2716 głosów.

Zwycięskie zadania we wszystkich trzech kategoriach to: Integracyjny plac zabaw, LEDowe osiedle, Remont garażu OSP, Zielone płuca w parku miejskim, Zakup ubrań specjalnych dla OSP Ostrzeszów i Koncert dla młodych (i nie tylko).

Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku. 

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Fanfary już od 7/10

Pytanie 1 z 10
Legendarny film Quentina Tarantino "Pulp Fiction" był nominowany w siedmiu kategoriach do Oscarów. Ile statuetek ostatecznie zdobył?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE