in vitro w ostrzeszu

i

Autor: FB Patryk Jędrowiak - Burmistrz MiG Ostrzeszów

Ostrzeszów. Nawet 5000 złotych dla par starających się o dziecko!

2022-10-12 7:53

Miasto i Gmina Ostrzeszów dołącza do „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Zapisy właśnie ruszyły! Pary, które starają się o dziecko i zakwalifikują się do projektu mogą dostać nawet 5000 złotych.

W Ostrzeszowie startuje bezpłatny program in vitro.

Miasto dołączyło do wojewódzkiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Tym samym wspierając pary, które starają się o dziecko.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu mogą dostać nawet 5000 złotych. Każda para może skorzystać z 3 (maksymalnie) prób zapłodnienia pozaustrojowego – warunkiem jest dostępność miejsc oraz kolejna pozytywna kwalifikacja medyczna.

Miasto i Gmina Ostrzeszów włączyło się w projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, dofinansowujący zabiegi in vitro dla mieszkańców naszego województwa. W pierwszej edycji była to ogólna pula, do której wnioskować mogli wszyscy. W tej, drugiej edycji, dzięki temu, że włączyły się do niej samorządy gminne pula środków, którą my przeznaczyliśmy i dołożyliśmy z naszego budżetu została podwojona przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i są to środki zabezpieczone już tylko i wyłącznie dla mieszkańców Miasta i Gminy Ostrzeszów - mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa. 

W tym roku na leczenie niepłodności marszałek wyda 4 miliony złotych. 50 tysięcy złotych - dołożył Ostrzeszów. Dlatego jego mieszkańcy mogą ze wsparcia skorzystać.

Z programu mogą skorzystać pary, spełniające określone kryteria. Przede wszystkim muszą być mieszkańcami Ostrzeszowa lub gminy Ostrzeszów, a w dniu zgłoszenia muszą mieć ukończone 25 lat (dodatkowo, kobieta - nieukończone 40 lat według daty urodzenia).

Szczegółowe kryteria i informacje znajdziecie tutaj.

Co robić, aby urodzić zdrowe dziecko?

Pytanie 1 z 11
Czy w ciąży trzeba zrezygnować z kawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE