​Ostrzeszów ma kolejnego honorowego obywatela - tytuł został nadany Markowi Makiele

2021-10-21 16:21
Marek Makieła - Honorowy Obywatel Ostrzeszowa
Autor: ksz

Marek Makieła honorowym obywatelem Ostrzeszowa. Tytuł został mu oficjalnie nadany podczas dzisiejszej (21.10) uroczystej sesji Rady Miejskiej. Marek Makieła od 20 lat jest prezesem poznańskiego klubu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej. To regionalista i publicysta.

Marek Makieła między innymi prowadzi działalność wydawniczą, popularyzuje historie naszego regionu i nie tylko. Organizuje prelekcje i spotkania dotyczące dziejów Ostrzeszowa. O nadanie mu tytułu wnioskowało ostrzeszowskie TPZO - mówi jego prezes Bogdan Ogrodowski.

Nie szczędzi czasu, nie szczędzi serca działalności społecznej i badawczej. Zapewnia trwanie klubowi poznańskiemu, bo skupia wśród siebie wielu regionalistów, pasjonatów, naukowców, ludzi zwykłych i niezwykłych. 

Honorujemy dziś osobę ostrzeszowianina, który pokochał regionalizm i stał się strażnikiem dziedzictwa minionego pokolenia Ostrzeszowian i Wielkopolan.

dodaje Stanisław Grzesiak z ostrzeszowskiego TPZO.

Jak mówił Marek Makieła to dla niego wielkie wyróżnienie.

Przyznanie mi zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatrla Miasta i Gminy Ostrzeszów przyjmuje jako wyróżnienie nie tylko mojej osoby, ale całego środowiska ostrzeszowian skupionych w poznańskim klubie TPZO (...). Labores pariunt honores- trudy przynoszą zaszczyty, niech więc tytuł Honorowego Obywatela Ostrzeszowa będzie inspiracją do dalszej pracy na rzecz mojego rodzinnego gniazda.

Tytuł do dziś otrzymało 12 osób: 4 w okresie międzywojennym, 1 w czasach PRL oraz 7 w III Rzeczypospolitej. Marek Makieła dołączył do grona między innymi: Jana Ślęka, Mariana Pilota, Krzysztofa Wielickiego czy Jana Malińskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE