szpital

i

Autor: BŹ

Zdrowie

Ostrów. Nadal bez odwiedzin pacjentów. Szpital nie odwiesza zakazu. Dlaczego?

2023-03-22 12:04

Szpital w Ostrowie nadal bez możliwości odwiedzin chorych. Powody są dwa: szalejące grypa i covid. Tego drugiego nawet więcej. Nie ma co prawda przypadków skrajnych, ale zachorowań jest bardzo dużo. Nawet więcej niż jesienią i zimą.

Grypa i covid szaleją w szpitalu w Ostrowie. Sytuacja jest pod kontrolą, niemniej pacjentów z pozytywnymi wynikami testów jest coraz więcej.Nie ma przypadków tak ciężkich, jak podczas pandemii, ale zachorowań jest bardzo dużo. Nawet więcej niż jesienią i zimą.

- Nie ma już takich duszności jak było podczas pandemii, nie są potrzebne respiratory - mówi Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie. - Są to najczęściej osoby starsze, które mają inne schorzenia i z tego powodu trafiają do szpitala. A tu test pokazuje wynik pozytywny. Covid utrudnia leczenie właściwych chorób. Pacjenci są osłabieni, nierzadko odwodnieni. Są też chorzy z biegunką czy bólami brzucha. Wirus ten ewoluuje i tak naprawdę nie wiemy jaki będzie kolejny jego wariant. Oby nie był gorszy. Sytuacja jest dynamiczna. Ale pod kontrolą.

Mimo, że nie ma obowiązku, to pacjenci z covidem są izolowani. Albo na oddziale izolacyjnym, który powstał w czasie pandemii, albo w osobnych pokojach na pozostałych oddziałach.

W placówce od grudnia ubiegłego roku obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów. I tak będzie tak długo, jak wymagać będzie tego sytuacja epidemiologiczna.

W szpitalu - jak w pozostałych placówkach służby zdrowia w kraju - obowiązuje noszenie maseczek.

Sprawdź, czy odpowiednio dbasz o swoje zdrowie

Pytanie 1 z 15
Czy odwiedzasz dentystę co pół roku?
Źródło: Ostrów. Nadal bez odwiedzin pacjentów. Szpital nie odwiesza zakazu. Dlaczego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE