medyk scianka

i

Autor: Artur Magaj

Ostrów. "Medyk się wspina"

2022-10-26 10:25

Działa od dwóch lat w Medycznym Studium Zawodowym. Powstała w starej kotłowni i taką nazwę nosi dziś to miejsce. Ścianka wspinaczkowa w ostrowskim "Medyku" służy studentom na zajęciach w-f, ale jest też dostępna dla wszystkich, którzy chcą popróbować tego sportu.

To sport indywidualny i w taki sposób organizujemy też zajęcia- mówi Artur Magaj, instruktor wspinaczki i nauczyciel w-f z "Medyka". Nikogo nie zmuszam. Zajęcia odbywają się w 3-godzinnych blokach – jest siłownia, fitness, a na koniec jeśli ktoś ma ochotę może popróbować. Mnie podoba się to, że pokonuje się swoje słabości, strach. Każdy się boi. Dzieci jak przychodzą to większość mówi ze cierpi na lęk wysokości a okazuje się ze to nieprawda. To zwykły strach przed wysokością, która można szybko opanować.

medyk

i

Autor: Artur Magaj

Budowa ścianki kosztowała ponad 150 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, któremu szkoła podlega.

scianka medyk

i

Autor: Artur Magaj
Źródło: Ostrów. "Medyk się wspina"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE