Orkan Sabina w Ostrzeszowie - strażacy z PSP Ostrzeszów interweniowali tylko raz

2020-02-10 12:00
orkan
Autor: pixabay.com

W całej Polsce trwa usuwanie skutków Orkanu Sabina. Wichura nie ominęła także Ostrzeszowa, ale tu noc i poranek minęły spokojnie. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie interweniowali tylko raz. W Wielkopolsce zanotowano ponad 60 wezwać, głównie do połamanych drzew i gałęzi. Nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy z Wielkopolski do usuwania skutków wichury wyjeżdżali częściej na północy województwa, niż na południu. To jednak nie oznacza, że obyło się tu bez interwencji. Głównie były to wezwania do połamanych drzew czy gałęzi. W wielu miejscach nie ma wciąż prądu. Tego dziś rano nie miało ok. 3,8 tys. gospodarstw, m.in. w okolicach Wrześni, Leszna, Kalisza i Konina. W Ostrzeszowie noc i poranek minęły w miarę spokojnie. Jak mówi oficer prasowy ostrzeszowskiej jednostki PSP strażacy zostali wezwani tylko raz.

- Wyjechaliśmy dosłownie raz do złamanego drzewa w Czajkowie. 

- mówi Radosław Gatkowski.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje w województwie Wielkopolskim do godz. 20 w poniedziałek. Wietrznie jednak ma być do środy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE