tak

i

Autor: JL

Od śmierci do życia. Kampania ,,Transplantacja jestem na TAK!'' w ostrzeszowskim trociniaku

2023-03-17 11:01

,,Transplantacja jestem na TAK!''. To hasło ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, do której - już od 13 lat - dołącza także Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Ostrzeszowie. Głównym celem tej akcji jest edukacja na temat dawstwa i transplantacji tkanek i narządów. W Ostrzeszowie inauguracja projektu zaplanowana jest - 23 marca.

Wiele osób oczekujących na przeszczep umiera – nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do przeszczepu.

Dlatego tak ważne jest, by upowszechniać wiedzę na temat dawstwa i transplantacji tkanek i narządów.

Transplantacja jestem na tak - to hasło ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, do której także już po raz kolejny dołącza ostrzeszowski trociniak.

Inauguracja będzie 23 marca o godz. 9:00. Na zaproszenie przyjeżdża lekarz, transplantolog z Poznania, będą też osoby po przeszczepie, teolog - który powie, co na ten temat mówią religie, że nie ma żadnych przeciwwskazań. W tym roku po raz pierwszy zaprosiłam mamę, która zadecydowała o przeszczepie i uratowała życie czterem osobom. W tak trudnej sytuacji, gdy sama traciła syna, potrafiła zadecydować o tym, by uratować istnienia czterech innych osób - mówi Dorota Pilarska, koordynatorka akcji. 

Na inaugurację kampanii mogą przyjść każdy. 

Na tym jednak nie koniec. Przez cały kwiecień na ulicach Ostrzeszowa będzie można spotkać uczennice, które powiedzą kilka słów więcej na temat całego projektu, a także będą rozdawać oświadczenia dawcy.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej - punkty informacyjne dostępne będą także we wszystkich szkołach średnich.

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE