Obraził i naruszył nietykalność cielesną policjanta - był pijany

2020-05-21 10:21
policja
Autor: pixabay.com

Sprawy prywatne miały być powodem zakłócenia porządku publicznego, do którego doszło w okolicy rynku w Mikstacie. Mundurowi z tamtejszego posterunku policji szybko dotarli do mężczyzny, który wszczął awanturę. 66-latek kiedy dowiedział się o karze, jaka czeka go za zakłócanie spokoju zaczął obrażać policjantów, a nietykalność cielesną naruszył jednego z nich.

Policjanci próbowali uspokoić mężczyznę, ale jego agresja ciągle rosła i skończyło się na naruszeniu nietykalności cielesnej jednego z policjantów. Awanturujący się 66-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego był pijany.

Podczas rozmowy przyznał, że jest pod wpływem alkoholu, a jego zachowanie było uwarunkowane sprawami prywatnymi. Gdy policjanci poinformowali mężczyznę, że zostanie ukarany mandatem, ten zaczął zachowywać się agresywnie i słownie oraz czynnie zaatakował ich. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty naruszenia nietykalności fizycznej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Na szczęście żaden z policjantów nie doznał obrażeń.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE