Obraził i naruszył nietykalność cielesną policjanta - był pijany

2020-05-21 10:21 ksz
policja
Autor: pixabay.com

Sprawy prywatne miały być powodem zakłócenia porządku publicznego, do którego doszło w okolicy rynku w Mikstacie. Mundurowi z tamtejszego posterunku policji szybko dotarli do mężczyzny, który wszczął awanturę. 66-latek kiedy dowiedział się o karze, jaka czeka go za zakłócanie spokoju zaczął obrażać policjantów, a nietykalność cielesną naruszył jednego z nich.

Policjanci próbowali uspokoić mężczyznę, ale jego agresja ciągle rosła i skończyło się na naruszeniu nietykalności cielesnej jednego z policjantów. Awanturujący się 66-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego był pijany.

Podczas rozmowy przyznał, że jest pod wpływem alkoholu, a jego zachowanie było uwarunkowane sprawami prywatnymi. Gdy policjanci poinformowali mężczyznę, że zostanie ukarany mandatem, ten zaczął zachowywać się agresywnie i słownie oraz czynnie zaatakował ich. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty naruszenia nietykalności fizycznej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Na szczęście żaden z policjantów nie doznał obrażeń.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.