Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" w Ostrzeszowie

2021-09-13 11:27
narodowe
Autor: ksz Narodowe Czytanie "Balladyny" przed ostrzeszowską biblioteką w 2020 roku

W ostrzeszowskiej bibliotece rozegra się LITERACKI dramat. Konkretnie już w najbliższą środę - 15 września. Wtedy przed budynkiem książnicy odbędzie się Narodowe Czytanie. Biblioteka w Ostrzeszowie włącza się w akcję już po raz 10. W tym roku odczytywane są fragmenty "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Usiądą koło Czernika i przeczytają fragmenty "Moralności pani Dulskiej". Już w najbliższą środę - 15 września odbędzie się po raz 10. Narodowe Czytanie w Ostrzeszowie. Lekturą tegorocznej akcji jest dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". O ile pogoda pozwoli to fragmenty książki zostaną odczytane przed biblioteką, na ławeczce Stanisława Czernika. Jak zawsze nie zabraknie muzyki na żywo i specjalnej scenografii, a co konkretnie zobaczymy - tego na razie bibliotekarki nie zdradzają.

Na razie to jest tajemnica. Moje koleżanki przygotowują specjalną scenografie. Mamy zamiar zorganizować taki maleńki salonik przed budynkiem. To będzie taka aranżacja pomieszczenia w kamienicy pani Dulskiej. Również będzie oprawa muzyczna w wykonaniu pani Magdaleny Krzesiak, która będzie grała na skrzypcach.

mówi Anna Łuszczek z ostrzeszowskiej biblioteki.

Narodowe Czytanie w Ostrzeszowie rozpocznie się w środę o godzinie 11:00. Fragmenty książki odczytają między innymi samorządowcy i uczniowie 1 LO w Ostrzeszowie, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE