Mundurowi z Ostrzeszowa uratowali... myszołowa - "policjanci nie odmówią nikomu pomocy"

2020-09-13 18:52 ksz
policja
Autor: KPP Ostrzeszów

To była nietypowa interwencja policjantów z komisariatów w Mikstacie i Grabowie nad Prosną. Ale gdyby chorego ptaka nie spostrzegł spacerowicz ta historia mogłaby nie skończyć się happyendem. Rannego myszołowa znalazł w lesie w Racławicach spacerowicz i zawiadomił policję. Mundurowi zareagowali natychmiast i ptak został przetransportowany do weterynarza.

Mieszkaniec Wrocławia w weekend wybrał się na spacer do jednego z lasów na terenie Racławic w gminie Kraszewice. Na ziemi zobaczył wycieńczonego ptaka i zawiadomił policje. Na ratunek pospieszyli funkcjonariusze z Mikstatu i Grabowa nad Prosną, którzy przewieźli myszołowa do schroniska w podostrzeszowskim Niedźwiedziu.

Poinformowani o powyższym fakcie policjanci sierż. sztab. Mariusz Przybył z Posterunku Policji w Mikstacie oraz sierż. Damian Jastrzębski z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną, podjęli niecodzienną interwencję. Po kontakcie telefonicznym z lekarzem weterynarii, przewieźli chorego ptaka do schroniska w Niedźwiedziu (...). Nowy opiekun rozwiał wszelkie wątpliwości, wyjaśniając, że ów ptak to myszołów. Ta służba z pewnością utkwi policjantom w pamięci.

Poinformowała Komenda Policji w Ostrzeszowie. 

Nikomu pomocy nie odmówimy - mówili policjanci Mariusz Przybył i Damian Jastrzębski, którzy podejmowali tę nietypową interwencję.