urząd

i

Autor: pixabay.pl

Mniej ofert pracy - więcej osób szukających zatrudnienia. Czas na pierwsze podsumowania 2022 roku w ostrzeszowskim pośredniaku

2023-02-07 10:44

Bezrobocie w powiecie ostrzeszowskim na stałym poziomie. Na koniec 2022 roku Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie zanotował je w granicach 3.9%. Oznacza to, że liczba zarejestrowanych - przez cały ubiegły rok - osób bezrobotnych, utrzymywała się w okolicach 700-800. Sytuacja ta zmieniła się wraz z początkiem 2023, kiedy to odnotowano wzrost osób poszukujących zatrudnienia.

Stopa bezrobocia na stałym poziomie. Ofert pracy jednak mniej - za to więcej osób szukających zatrudnienia.

Tak w ubiegłym roku wyglądała sytuacja na ostrzeszowskim rynku pracy.

Na koniec 2022 roku w pośredniaku zarejestrowanych było 850 osób. 

Bezrobocie w ubiegłym roku oscylowało na podobnym poziomie. Jeśli chodzi o oferty pracy - ubiegły rok charakteryzował się lekką stagnacją, ponieważ w porównaniu do roku 2021 widzimy wyraźny spadek liczby skierowanych ofert pracy. Było ich mniej o ponad 1000. To jest już jednak naprawdę dużo. Natomiast, liczba osób podejmujących zatrudnienie była na podobnym poziomie. W skali całego roku było to 1600 osób. To osoby, które zgłosiły nam podjęcie pracy - były to oczywiście osoby figurujące w ewidencji osób bezrobotnych - mówi Ewa Rycerska, dyrektor ostrzeszowskiego pośredniaka. 

Cały czas najbardziej pożądani na ostrzeszowskim rynku pracy są mężczyźni. Poszukiwani są pracownicy z wykształceniem zawodowym i technicznym. Znajdzie się też coś dla kobiet - choć tych ofert jest znacznie mniej.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie rozpoczął już realizację zadań na 2023 rok. 

Przeprowadzono już (i wciąż trwają) pierwsze nabory wniosków do korzystania z usług i projektów pośredniaka. 

Szczegół znajdziecie pod tym linkiem.

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE