ginekologia ostrów

i

Autor: powiat ostrowski

Mamy mówią wprost: dobrze rodzi się w Ostrowie

2023-01-26 16:28

Zdaniem mam jest najlepsza w Wielkopolsce. Porodówka w szpitalu w Ostrowie. Właśnie ukazał się ranking fundacji RODZIĆ PO LUDZKU, gdzie szpital w Ostrowie wyprzedza szpital im. Raszei w Poznaniu i powiatowy szpital w Trzciance. Ranking powstał na podstawie ankiet, które wypełniały mamy.

Dobrze rodzi się w Ostrowie. Potwierdza to kolejny ranking. Tym razem Fundacji RODZIĆ PO LUDZKU. Zdaniem mam -miejscowa porodówka jest najlepsza w Wielkopolsce.

- To zasługa przede wszystkim personelu - mówi szef oddziału Tomasz Gostomczyk.

Ta nagroda jest szczególnie cenna, bo pochodzi od pacjentek. To nie jest żadna ankieta zlecona fundacji przez szpital. Kobiety wypełniają ją anonimowo i tak zgłaszają swoje opinie na temat odbytego porodu. Trzeba podkreślić, że to główna zasługa pań położnych, których mamy 55. To one, swoją fachowością, empatią, wpływają na taką ocenę.

Oddział jest po remoncie, ma też nowoczesny sprzęt - co nie jest bez znaczenia - dodaje Gostomczyk.

Trafiają do nas pacjentki nie tylko z dawnego województwa kaliskiego, czy południowej Wielkopolski. Mamy dużo porodów z okolic Dolnego Śląska, okolic Łodzi, Warszawy. Możemy powiedzieć, że do porodu mamy pacjentki prawie z całej Polski.

Od wielu lat ostrowski oddział jest w czołówce dobrze ocenianych przez NFZ, który płaci szpitalowi za każdy poród.

W ubiegłym roku na ostrowskiej porodówce przyszło na świat blisko 1800 dzieci.

QUIZ: Jakim jesteś typem gościa na weselu?

Pytanie 1 z 7
W czasie pierwszego tańca:
Źródło: Mamy mówią wprost: dobrze rodzi się w Ostrowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE