Amelka

i

Autor: siepomaga.pl Mała Amelka potrzebuje pomocy

Mała Amelka potrzebuje operacji i leczenia! Potrzeba ponad 3, 5 miliona złotych! Pomóc może każdy!

2020-08-08 12:09

Tu liczy się każda minuta i każda złotówka! Ciężko chora Amelka z podostrzeszowskiego Doruchowa, by mieć szansę na normalne życie, musi przejść długą drogę. Potrzebne są operacje i rehabilitacja. To wszystko w USA i w Niemczech. I dlatego koszty są ogromne. Rodzice wierzą, że potrzebne ponad 3 i pół miliona złotych uda się zebrać, a ich czteromiesięczna dziś córka dostanie swoją szansę. Czasu na to, by zebrać te pieniądze nie zostało dużo. Zbiórka trwa do końca września.

Dziewczynka, która urodziła się w kwietniu, cierpi na czterokończynową artrogrypozę - tylko operacje i rehabilitacja dają nadzieję na to, że kiedyś Amelia będzie mogła sama się poruszać. Specjaliści chcą pomóc, ale to wymaga kosztów. Bo leczenie zaplanowane jest w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

Czasu zostało niewiele. Zbiórka prowadzona na : https://www.siepomaga.pl/amelka  trwa tylko do 30 września. Bo lekarze działać muszą jak najszybciej. Do tej pory udało się zebrać kilka procent potrzebnej sumy, ale rodzice i dziadkowie wierzą, że zdążą i że Amelka wyruszy za ocean by odzyskać zdrowie.

Leczenie Amelki będzie polegało na serii operacji rączek i nóżek w Paley Institute oraz systematycznemu leczeniu ortezami w Niemczech. To także długotrwała rehabilitacja ze specjalistami i w domu. Tę maleńką, bardzo chorą dziewczynkę czeka długa droga, która jednak niesie ogromną nadzieję na szczęśliwą przyszłość. W niej rączki i nóżki będą sprawne! - mówią najbliżsi dziecka.

Amelka ma starszych braci, którzy bardzo trzymają kciuki za siostrę i - tak jak cała rodzina- wierzą, że się uda.

Ostatnie przypadki z Polski i regionu dają nadzieję, że nie zabraknie darczyńców, którzy pomogą. Bo dzięki dobrym ludziom i ich wpłatom udało się zebrać miliony złotych na leczenie chorego Marcelka z Krotoszyna czy Wojtka z Gaszyna.

Zbiórka dla Amelki prowadzona jest TUTAJ : https://www.siepomaga.pl/amelka

Jak działa krwiodawstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE