​Kuźnicki elementarz w Senacie - wystawa właśnie została otwarta

2021-10-08 12:27
elementarz
Autor: Muzeum Elementarza im. prof. Mariana Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej

W Senacie została otwarta wystawa pt. „Elementarz dobrych wspomnień. W 140. rocznicę urodzin prof. Mariana Falskiego”. Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia zrobione w Muzeum Elementarza w podostrzeszowskiej Kuźnicy Grabowskiej. Sfotografowana została stara klasa, która mieści się w muzeum, a także zbiory placówki czyli właśnie elementarze.

Na wystawie prócz plansz ze zdjęciami można zobaczyć także niektóre wydania elementarzy, dawne przybory do pisania i przeczytać wspomnienia profesora Falskiego. Był on twórcą najpopularniejszej pierwszej czytanki w Polsce i jest także patronem kuźnickiego muzeum. Jeżeli akurat będziecie zwiedzać Senat to koniecznie zajrzyjcie też na wystawę. Oczywiście elementarze są też cały czas do zobaczenia w Kuźnicy Grabowskiej.

W wernisażu uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu w Ostrzeszowie Tomasz Maciejewski, wójt Kraszewic Konrad Kuświk oraz dyrektor Muzeum Elementarza Ewa Maląg. Wystawa powstała w inicjatywy senator Ewy Mateckiej. 

elementarz
Autor: Muzeum Elementarza im. prof. Mariana Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej
elementarz
Autor: Powiat ostrzeszowski
elementarz
Autor: Powiat ostrzeszowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE