Kosze pełne grzybów, worki pełne śmieci - taki jest cel tej akcji! Przeborów zaprasza na EkoGrzybobranie

2021-09-13 9:54
eko
Autor: pixabay.com

​To będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym. EkoGrzybobranie odbędzie się już 24 września w lasach Nadleśnictwa Przedborów. Akcja skierowana jest głównie do seniorów, ale udział w niej może wziąć każdy. Grzybobranie tradycyjnie będzie połączone ze sprzątaniem, bo niestety w lasach rosną nie tylko grzyby, ale także sterty śmieci.

Na EkoGrzybobranie 24 września zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych oraz Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie do przedborowskich lasów. Tradycyjnie grzybobranie będzie połączone ze zbiórką śmieci zanieczyszczających leśne drogi i ścieżki. Jak zawsze odbędą się też trzy "grzybowe" konkursy - na najlepszego grzybiarza ziemi ostrzeszowskiej, na najcięższego grzyba oraz na największą ilość śmieci. Akcja skierowana jest głównie do seniorów.

Seniorzy są osobami o największym doświadczeniu i doskonałej wiedzy o otaczającym nas środowisku, dlatego pragniemy upowszechniać działania proekologiczne dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu. Stawiamy na seniorów jako największych promotorów wiedzy ekologicznej.

Mówi prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych Ludmiła Cieślarczyk.

Wydarzenie startuje o godzinie 10:00 na placu pod dębem w Przedborowie. Wszystko ma zakończyć się o 17:00. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE