Koronawirus w DPS w Kochłowach! Są pierwsze wyniki badań w dwóch ośrodkach w powiecie

2020-08-11 18:24
senior
Autor: pixabay

​To nie są dobre informacje. 12 osób z DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ w KOCHŁOWACH w powiecie ostrzeszowskim z koronawirusem. W poniedziałek w tej placówce oraz w DPS- ie w Marszałkach pobrano wymazy od pensjonariuszy i części personelu. Część wyników już spłynęła. Ośrodek w Kochłowach objęto kwarantanną .

Zakażeni to 10 pensjonariuszy i 2 pracowników. Pięcioro trafiło do szpitala. Stan zdrowia wszystkich na bieżąco jest monitorowany. DPS został objęty kwarantanną.
Pozostałe dwa DPSy w powiecie ostrzeszowskim - w Marszałkach i Kobylej Górze- też mają zaostrzony rygor sanitarny, bo - decyzją wojewody wielkopolskiego- do połowy września obowiązują w nich zakazy odwiedzin, a także urlopowania podopiecznych. Nie ma też dowolnych wyjść - tylko w razie pomocy lekarskiej.
Wojewoda zawiesił także działalność dziennych domów środowiskowych w powiecie ostrzeszowskim.

A powiat ostrzeszowski - to z powodu ogniska COVID-19 w Mikstacie - powiat czerwony. Na całym terenie obowiązują nowe obostrzenia, to między innymi obowiązek noszenia maseczek w każdym miejscu, także na ulicy.
Wyników pozytywnych może być jeszcze więcej. Bo we wtorek ( 11.08) przebadano kolejnych kilkaset osób w ramach punktu drive-thru.

Życie w czerwonej strefie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE