Konkurs Wiedzy o Sejmie - ostrzeszowianie na 1 i 3 miejscu!

2020-03-03 11:06
konkurs
Autor: Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim

W Auli Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbył się „Konkurs Wiedzy o Sejmie” dla uczniów szkół średnich z powiatów ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. Kamil Pilarczyk, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie wygrał zmagania, a Krystian Żuberek z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie zajął 3 miejsce. Ostrzeszowianie w nagrodę pojadą do Parlamentu w Brukseli.

Konkurs został poprzedzony wykładem dotyczącym historii oraz współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego oraz architektury sejmowej. Później uczestnicy przystąpili do testów. Ostrzeszowianie zajęli 1 i 3 miejsce. Zwyciężył Kamil Pilarczyk z ZS1. Jak powiedział jego opiekun Artur Suchy rywalizacja była bardzo zacięta.

Pojechaliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie miały się odbyć zmagania trzech powiatów – ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. Uczestników konkursu przyjęła pod swój dach Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem zmagania okazały się bardziej zacięte. W teście zamkniętym pierwsze miejsce spośród trzech powiatów zajął uczeń naszej szkoły Kamil Pilarczyk, za tą wygraną otrzymał nagrodę w postaci biletu na wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowanego przez posłankę Katarzynę Sójka. Nadto Kamil otrzymał nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca z największą ilością zdobytych punktów, za co otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu do parlamentu polskiego w Warszawie i liczne nagrody rzeczowe. Kamil weźmie też w miesiącu grudniu udział w krajowym finale Konkursu z Wiedzy o Sejmie RP.

Krystian Żuberek uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie także świetnie poradził sobie w konkursie. Za zajęcie 3 miejsca również pojedzie do Parlamentu w Brukseli. 

Ultramaraton w Zielonej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE