Kolejne wsparcie dla pszczelarzy z terenu Wielkopolski

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kolejne wsparcie dla pszczelarzy z terenu Wielkopolski

2023-02-08 12:20

Kolejna pomoc dla pszczelarzy z Wielkopolski. 2 miliony złotych daje Urząd Marszałkowski w Poznaniu. To już szósta edycja programu, który ma pomóc w ratowaniu pszczół.

Samorządowy „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej” po dwuletniej przerwie zostanie zrealizowany na terenie Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu pszczelarze, którzy prowadzą pasieki na terenie Wielkopolski mogą otrzymać nową spełniającą parametry jakościowe węzę.

2 miliony złotych zostanie w tym roku przeznaczone na zakup węzy pszczelej. Takie były sugestie pszczelarzy, w związku z tym się do nich przychylamy. W ten sposób wspieramy pszczelarstwo. Jesteśmy pierwszym regionem, który podjął takie działania. - mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Wsparcie jakie trafiło z budżetu Województwa Wielkopolskiego na ten cel od 2018 roku to 10 mln zł, a rok rocznie ze wsparcia korzysta ponad 4,5 tys. polskich pasiek.​ Edycje programu w latach 2021 i 2022 obejmowały zakup i dystrybucje pokarmów pszczelich, którego ponad 887 ton trafiło do przeszło 307 tys. pni pszczelich na terenie Wielkopolski.

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Źródło: Kolejne wsparcie dla pszczelarzy z terenu Wielkopolski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE