seniory

i

Autor: JL

Klub Seniora BRATEK. To miejsce jest jak drugi dom

2023-02-22 9:44

To miejsce jest jak drugi dom, a ludzie, którzy je tworzą jest jak druga rodzina. Tak mówią o nim sami członkowie. Klub Seniora Bratek w Ostrzeszowie działa od 2019 roku. Obecnie z zajęć, wycieczek i warsztatów organizowanych przez placówkę korzysta 50 osób starszych. Wśród nich jest wiele osób samotnych, którzy WŁAŚNIE TUTAJ znaleźli drugą rodzinę.

Tutaj mogą przyjść, wypić kawę, porozmawiać i spędzić czas RAZEM.

Korzystają z warsztatów, biorą udział w zajęciach i wycieczkach, a także otrzymują tu pomoc - w codziennych czynnościach, jak wypełnienie dokumentów, czy umówienie wizyty u lekarza.

50 osób starszych korzysta obecnie z zajęć i warsztatów organizowanych przez KLUB SENIORA BRATEK w Ostrzeszowie. I jak sami przyznają - to miejsce jest dla nich jak drugi dom, a ludzie, którzy je tworzą - jak druga rodzina.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Spędzamy tu miło czas, wypijemy kawę z przyjaciółmi, pośpiewamy, porozmawiamy. Są różne sytuacje, tutaj mamy się komu zwierzyć, a tak siedziałybyśmy w domu. Tutaj mamy bardzo miłe towarzystwo, dużo koleżanek, znajomych, wszystko się odnowiło. Przede wszystkim - poznaliśmy się w tym klubie. Człowiek czuje się tutaj jak u siebie, jak w domu, bardzo swobodnie. Chętnie tu przychodzimy - mówią członkowie Klubu Seniora BRATEK.

Klub Seniora Bratek w Ostrzeszowie jako jednostka wsparcia MGOPS - u działa od 2019 roku.

Jego głównym celem jest integracja i aktywizacja osób starszych, a także pomoc w codziennych czynnościach. 

Funkcjonujemy od 2019 roku jako jednostka wsparcia, czyli naszym głównym celem jest wsparcie seniorów, ich aktywizacja, żeby po okresie pandemii zaczęli wychodzić z domu, integrowali się. Wspieramy też osoby starsze w takich ważnych, codziennych sprawach - czy to pomoc w załatwieniu lekarza, czy pomoc w uzupełnieniu dokumentacji. Integrujemy seniorów poprzez różnego rodzaju zabawy, gry, wycieczki, spotkania integracyjne, które bardzo często się u nas odbywają. I tak ten czas wolny zapełniamy, także im najlepiej jest w BRATKU - mówi Sabina Frączek, kierownik Klubu Seniora w Ostrzeszowie. 

W tym roku seniorzy z BRATKA mają w planach m.in. pięciodniową wycieczkę na Mazury.

Zajęcia w ostrzeszowskim Klubie Seniora odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00.

Skierowane są do osób po 60. roku życia - z terenu miasta i gminy Ostrzeszów.

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z dzieł Szekspira. Co pamiętasz z lektur szkolnych?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Z którego dzieła pochodzi cytat: "Być albo nie być! Oto jest pytanie!"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE