Klony, lipy czy akacje - nowe drzewa miododajne pojawią się w Doruchowie i Kobylej Górze

2021-04-06 12:52 ksz
pszczoła
Autor: pixabay.com

Gminy Kobyla Góra oraz Doruchów złożyły wnioski do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie zakupu sadzonek drzew przyjaznych pszczołom. I udało się. Samorządy pozyskały dofinansowania i już niebawem nowe nasadzenia pojawią się na terenie gmin. Szczególnie w Kobylej Górze, bo tu dotacja jest naprawdę wysoka.

W 2021 roku do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wpłynęło 71 wniosków na zakup sadzonek roślin miododajnych. Łącznie na ten cel województwo wyda ponad 1 mln 100 tys. zł. Wsparcie trafi do 8 powiatów i 63 gmin w Wielkopolsce. Wśród nich znalazły się Doruchów i Kobyla Góra. Do Doruchowa trafi 3 600 zł, a do Kobylej Góry aż 17 820 zł.

Po raz czwarty organizowany jest nabór na dofinansowanie zakupu sadzonek drzew miododajnych. Stałe zainteresowanie samorządów skutkuje nasadzeniem kolejnych dziesiątek tysięcy sadzonek, które wspierają pszczelarstwo i urozmaicają krajobraz.

Mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W naszym regionie wsparcie trafi również do gmin: Godziesze Wielkie, Łęka Opatowska, Kępno, Nowe Skalmierzyce, Przygodzice czy Raszków.