bukowa

i

Autor: pixabay.pl

Kierowcy weźcie głęboki oddech. Trwa remont ulicy Bukowej w Ostrzeszowie

2023-02-03 7:33

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. Planowana już od bardzo dawna przebudowa ulicy Bukowej w Ostrzeszowie - w końcu doczekała się realizacji, a pierwsze maszyny wjechały już na plac budowy. Inwestycja ta wpłynie nie tylko na komfort jazdy, ale też powstanie nowe połączenie Myj z krajową jedenastką.

Ruszyły prace drogowe na ulicy Bukowej w Ostrzeszowie.

Koszt modernizacji to ponad 3,6 mln złotych, z czego zdecydowana większość, bo aż 2 mln złotych - to pieniądze podatników, które wracają do miasta i jego mieszkańców.

Dzięki tej inwestycji - oprócz poprawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy - powstanie także połączenie Myj z Drogą krajową nr 11 wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową.

Inwestycja ta polega na przebiciu się od drogi powiatowej w Myjach do Drogi Krajowej nr 11. Będzie to taki swoisty ,,bypass'', który pozwoli ominąć, np. mieszkańcom Myj przejazd przez Ostrzeszów, jadąc w kierunku Ostrowa. Poza tym będzie to uzupełnienie ciągu pieszo - rowerowego, który idzie z Ostrzeszowa w kierunku Myj. Będzie można się nim dostać do krajowej jedenastki i wrócić do Ostrzeszowa, więc będzie to takie stworzenie pętli rowerowej. To także - oczywiście, poprawienie komfortu dojazdu do domów, które znajdują się przy ulicy Bukowej, ale także, poprzez wykonanie rękawków i wyjścia na boczne ulice gminne, to tak naprawdę zakończenie pewnej całości inwestycji drogowych na tym obszarze - mówi burmistrz, Patryk Jędrowiak. 

Remont ulicy Bukowej - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - powinien zakończyć się w połowie roku.

Największe hity wszech czasów. Sprawdź, czy potrafisz je dokończyć

Pytanie 1 z 8
Dokończ tekst: Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE