zabójstwo

i

Autor: maraj

Kalisz. Miał zadać śmiertelny cios. Zarzut zabójstwa dla 34-latka

2023-03-20 14:18

Jest zarzut zabójstwa i wniosek o areszt dla 34-letniego Adriana M., który zdaniem prokuratury zadał śmiertelny cios znajomemu 40-latkowi. Ciało mężczyzny znaleziono w sobotę wieczorem na jednym z osiedli w Kaliszu. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie.

W związku ze sprawą zatrzymano czterech mężczyzn. Zarzut zabójstwa usłyszał 34-latek.

- Mężczyźnie postawiono zarzut, że 18 marca 2023 roku, działając z zamiarem bezpośrednim zaatakował pokrzywdzonego w ten sposób, że podczas kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym dwukrotnie użył wobec niego gazu pieprzowego pryskając nim w okolice twarzy pokrzywdzonego, kopnął go w okolice klatki piersiowej a potem zadał pokrzywdzonemu jeden cios przy użyciu noża. Cios spowodował obrażenia, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podejrzany przyznał się częściowo do winy i potwierdził swój udział w bójce. Pozostała trójka mężczyzn na razie żadnych zarzutów nie usłyszała.

Jak wstępnie ustalono - motywem ataku na 40-latka miał być dług w wysokości 500 złotych. Adrianowi M. grozi nawet dożywocie. We wtorek (21 marca) sąd w Kaliszu ma zdecydować o jego tymczasowym aresztowaniu.

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Źródło: 34-latek usłyszał zarzut zabójstwa! Nowe fakty w sprawie tragedii w Kaliszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE