Kalisz. Miał zadać siekierą śmiertelne ciosy swojemu  znajomemu. 54-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

i

Autor: mraj

Sprawa Kryminalna

Kalisz. Miał zadać siekierą śmiertelne ciosy swojemu znajomemu. 54-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

2023-03-27 15:33

Sąd podzielił zdanie prokuratury. Jest trzymiesięczny areszt dla 54-latka, który zdaniem śledczych zabił swojego kompana od kieliszka. Do zabójstwa doszło w minioną sobotę nad ranem w Kaliszu. Sprawca sam zadzwonił po służby. Był pijany.

Jak wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegający w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od momentu zatrzymania. Przesłankami wskazanymi przez prokuraturę we wniosku o zastosowanie aresztu były obawa ukrywania się i mataczenia ze strony podejrzanego, a także grożąca surowa kara - mówi prokurator Rafał Rybarczyk

W sprawie zgromadzono już obszerny materiał dowodowy. Wszystko wskazuje na to, że ofiara zginęła od ciosów siekierą w głowę. Podczas śledztwa podejrzany zbadany zostanie przez psychiatrów. Mężczyźnie grozi dożywocie.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Źródło: Kalisz. Jest tymczasowy areszt dla 54-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE