Jakie kierunki oferują 1 LO i Zespoły nr 1 i 2 w Ostrzeszowie? Sprawdź! Rekrutacja rusza w maju [POSŁUCHAJ]

2021-04-15 15:01 ksz
klasa
Autor: pixabay.com

To info szczególnie ważne dla uczniów 8 klas szkół podstawowych. To najwyższy czas, by zastanowić się gdzie dalej kontynuować naukę. Jak informuje Wydział Oświaty powiatu ostrzeszowskiego, oferta kształcenia w ostrzeszowskich szkołach ponadpodstawowych będzie dostępna już niebawem, bo od 1 maja na stronie rekrutacyjnej. Od 17 mają startują zapisy. Jakie kierunki oferują szkoły?

Kierunki w technikach i szkołach branżowych są takie same jak w latach ubiegłych. Nowe klasy natomiast pojawią się w liceach. 

W tym roku troszeczkę oferta się zmieniła. I Liceum Ogólnokształcące oprócz profilu tradycyjnie humanistycznego, politechnicznego i medycznego oferuje także klasę o profilu społeczno-geograficznym. II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół numer 2 oferuje oprócz profilu turystyczno-przyrodniczego, także klasę humanistyczno-społeczną.  

Mówi Dominika Grzesiak - Sikora z Wydziału Oświaty starostwa powiatowego w Ostrzeszowie.

Co roku są stałe kierunki, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem - dodaje Dominika Grzesiak - Sikora.

Technik programista, technik informatyk, mechatronik też - to są kierunki, które wiodą prym. Także profil medyczny w I Liceum Ogólnokształcącym od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawsze mamy więcej niż jedną klasę osób chętnych. To są te profile gdzie bym powiedziała jest taka trochę większa konkurencja wśród ósmoklasistów. 

Rekrutacja prowadzona będzie online na https://powiatostrzeszowski.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html. Zapisy startują 17 maja. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca.

Oferta edukacyjna 1 LO w Ostrzeszowie -> https://www.lo1.info.pl/index.php/oferta-edukacyjna

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół numer 1 w Ostrzeszowie -> https://www.zs1ostrzeszow.pl/index.php/rekrutacja/gps

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół numer 2 w Ostrzeszowie -> http://www.zsz2.ostrzeszow.pl/rekrutacja/

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - mówi Dominika Grzesiak-Sikora z Wydziału Oświaty w Ostrzeszowie