I znów statystyki w górę! W kraju blisko 600 nowych zachorowań na COVID - 19

2020-09-11 11:37
coronawirus
Autor: pixabay

Pięć powiatów z regionu z kolejnymi zakażeniami koronawirusem. W Wielkopolsce 57 nowych zachorowań. W kraju 594. Takie są piątkowe dane Ministerstwa Zdrowia. Walkę z patogenem przegrało 10 osób. W tym ​75 - letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego i 71 - letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego.

Najwięcej zachorowań w naszym województwie ma powiat gostyński. To 18 nowych przypadków. Ten powiat od jutra będzie w strefie żółtej. 16 zachorowań ma powiat poznański. A aż 12 pojawiło się w powiecie krotoszyńskim. To pokłosie prowadzonych w tym tygodniu badań drive thru.Trzy zakażenia są w powiecie tureckim. Po dwa mają powiaty ostrzeszowski i kaliski. Po jednym - jarociński, ostrowski, pilski i obornicki.Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 19 do 77 lat. Pięć osób jest leczonych w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu. Jedna przebywa w poznańskim izolatorium. Pozostałe są w domach.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6230 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 935 to przypadki aktywne. 238 osób zmarło, a 5057 wyzdrowiało.

W skali kraju liczba zakażeń przekroczyła 73 tysiące. Zmarło ponad 2160 osób. Wyzdrowiało blisko 59 tysięcy.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Hotplota.pl: Koniec Kardashianów; Jennifer Aniston zmuszona do odchudzania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.