Grabów nad Prosną promuje zakładanie łąk kwietnych - mieszkańcy dostaną torebki z nasionami kwiatów i ziół

2021-06-09 10:52 ksz
łąka
Autor: UMiG Grabów nad Prosną

​Będą chabry, maki, fiołki polne czy rumianek. Grabów nad Prosną w tym roku postanowił nie zakładać tradycyjnych trawników, tylko wysiać łąki kwietne. I zachęca do tego również mieszkańców. Ruszyła akcja promocyjna. Dla Grabowian przygotowano 500 sztuk torebek z nasionami. Czekają w Urzędzie Miasta i Gminy.

Łąki kwietne utworzone zostały już przy miejscowej szkole podstawowej, a także w okolicy biblioteki miejskiej. Łącznie 3.000 m2 obsianych polnymi kwiatami i ziołami. Pojawiły się również tabliczki z opisem wykorzystanych roślin, terminów ich kwitnienia i zalet zastosowania. Dodatkowo miasto rusza z promocją łąk. Dla mieszkańców przygotowano 500 sztuk torebek z nasionami.

Przygotowano 500 sztuk bezpłatnych torebek z nasionami, które można wysiać w ogrodzie, na działce lub na balkonie. Rozdawano je mieszkańcom na Targowisku Miejskim. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w Urzędzie Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną. Walory łąki kwietnej są nie do przecenienia. Oprócz wartości estetycznej, ich zalety to m.in. wpływ na bioróżnorodność, naturalną retencję oraz niewielki zakres prac pielęgnacyjnych.

Informuje Urząd Miasta i Gminy Grabowa nad Prosną.

Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie zakupu nasion łąk kwietnych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.