Gobeliny i akwarele od niedzieli w ostrzeszowskim muzeum!

2020-02-10 12:56
gobelin
Autor: Maria Gostylla - Pachucka/archiwum prywatne

Od 16 lutego w Muzeum Regionalnym im. Golusa w Ostrzeszowie będzie można oglądać kolekcję Marii Gostylli - Pachuckiej. To zbiór różnych splotów, między innymi gobelinowych, dywanowych, sumaków, a także powrozów. Jej twórczość tkacka liczy około 200 egzemplarzy. Dodatkowo w muzeum będzie można zobaczyć także akwarele artystki, wykonane między innymi podczas ostrzeszowskiego pleneru malarskiego im. Antoniego Serbeńskiego.

Maria Gostylla - Pachucka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Eugeniusza Gepperta w 1960r. Jest artystką wszechstronną, uprawia malarstwo, zarówno akwarelowe jak i akrylowe oraz olejne, rysunek i tkactwo. Od 1990r. należy do do artystycznej grupy tkaczek francuskich „Fil en Main” - czytamy w notce biograficznej artystki. 

Artystka ma w swoim dorobku ponad 200 wystaw w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Holandii i Austrii. Jej kolekcja gobelinów liczy 200 egzemplarzy. Część z nich podziwiać będzie można w Ostrzeszowie. 16 lutego muzeum im. Golusa zaprasza na wernisaż wystawy Marii Gostylli - Pachuckiej.

- Przygotowujemy się do wystawy gobelinów i akwareli Marii Gostylli - Pachuckiej. Pani jest od wielu lat uczestniczką plenerów malarskich im. Antoniego Serbeńskiego i zgodziła się w tym roku swoją twórczość, nie tylko tą plenerową, ale zupełnie inną pokazać na wystawie czasowej.

- mówi Mirosława Rzepecka dyrektor ostrzeszowskiego muzeum.

Wernisaż wystawy w ostrzeszowskim muzeum odbędzie się 16 lutego o godzinie 15. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE