Dziś na drogach zrobi się niebiesko! KIEROWCY BĄDŹCIE CZUJNI!

2022-08-12 8:46
radar
Autor: Wielkopolska Policja

Długi weekend to okazja do dalszych i bliższych podróży. Oznacza to zawsze więcej policyjnych patroli na drogach. Nie inaczej także będzie tym razem. Dziś startuje ogólnopolska akcja kontrolno-prewencyjna PRĘDKOŚĆ, do której dołączają także mundurowi z ostrzeszowskiej drogówki. Kierowcy - bądźcie czujni i jedźcie ostrożnie!

Wakacje to czas wyjazdów i wypoczynku, tym bardziej gdy na horyzoncie pojawia się długi weekend. Odwiedzamy rodzinę, znajomych i wybieramy się na krótki urlop. Na drogach pojawia się więcej aut i w wielu miejscach zaczyna robić się tłoczno.

Przed nami długi sierpniowy weekend. Jeszcze tylko kilka godzin i będzie można wyruszać w trasę. Ale - kierowcy uważajcie, bo na drogach zrobi się dziś niebiesko. Startuje ogólnopolska akcja policji PRĘDKOŚĆ - a to oznacza więcej kontroli i mundurowych na trasie. Do akcji dołącza także ostrzeszowska policja.

Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości, szczególnie w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków. W działania zaangażowane będą także policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom kierowców.

Jak czytamy na oficjalnej stronie policji - działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Kierowcy - zachowajcie szczególną czujność i bądźcie ostrożni. Nie tylko dziś, ale za każdym razem, gdy wsiadacie za kółko. Za wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym można teraz słono zapłacić, a chyba nikt nie chciałby pozbyć się z portfela kilku stówek.

Bądźcie czujni i nóżka z gazu!

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE