Czy w Ostrzeszowie powstanie PSI PARK? Wszystko na to wskazuje!

2020-02-24 19:29 ksz
pies
Autor: pixabay.com

Miłośnicy psów zabiegają o to, by w Ostrzeszowie powstał park dla psów. To miejsce, gdzie czworonoga można spuścić ze smyczy, żeby pobiegał, mógł się pobawić lub spotkać z innymi psami. W takiej strefie zamontowane są również różne urządzenia służące do treningu pupila. Jak informuje Ostrzeszowska Dogostrefa , w poniedziałek 24 lutego, w Parku Jana Pawła II w Ostrzeszowie odbyło się spotkanie z burmistrzem na ten temat.

Psi park powstanie najprawdopodobniej w części Parku Jana Pawła II w Ostrzeszowie. Właśnie to miejsce właściciele psów najczęściej wybierają na spacery. W poniedziałek miłośnicy czworonogów z grupy "Ostrzeszowska Dogosfera" spotkali się z burmistrzem Ostrzeszowa Patrykiem Jędrowiakiem i Naczelnikiem UMiG Sławomirem Czemplikiem w sprawie realizacji projektu. Wszystko wskazuje na to, że psi park powstanie jeszcze w tym roku.

Pozostają przed nami sprawy organizacyjne i wycena inwestycji. Pan Burmistrz zapewnia, że jeszcze w tym roku będziemy mogli korzystać z psiej strefy. 🙂 Złożyłam również na ręce Pana Burmistrza pismo dotyczące uzupełnienia najczęstszych tras spacerowych o kosze na śmieci i worki na odchody. Miejsca te wytypowaliśmy na podstawie naszych ankiet (...). Przed nami jeszcze wiele prac, ale jestem przekonana, że mając aprobatę władz miasta, nasz projekt zakończy się sukcesem

Czytamy na facebookowym profilu Ostrzeszowskiej Dogosfery. 

Pomysł spotkał się z aprobatom większości mieszkańców.