wakacje

i

Autor: BŹ

Bon turystyczny TYLKO do końca marca. ZUS przypomina - aktywuj go!

2023-03-16 8:49

Czy wykorzystaliście już bony turystyczne przypadające na wasze dzieciaki. ZUS przypomina, że ważność bonów kończy się z końcem marca. Potem nie będzie można już nimi płacić. A do tej pory w Wielkopolsce bonu nie aktywowało ponad 50 tysięcy osób.

Czasu zostało naprawdę niewiele. Tylko do końca miesiąca można aktywować bon turystyczny.

Do tej pory w Wielkopolsce NIE zrobiło tego 52 tysiące osób.

Po 31 marca bonem już nie zapłacimy za wakacje czy wycieczkę - przypomina ZUS.

- Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty - mówi Marlena Nowicka, rzeczniczka ZUS w Wielkopolsce. - Bon turystyczny jest dostępny tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500 plus na dziecko taki bon ma u siebie na profilu PUE. Wystarczy wejść na swój profil, w zakładkę „ogólny”, następnie po lewej stronie ekranu odnajdziemy zakładkę „bon turystyczny”. Po kliknięciu w nią zostaniemy poproszeni o uzupełnienie niezbędnych danych kontaktowych, czyli adresu email i numer telefonu komórkowego. Po czym przechodzimy do aktywacji. Bon przysługuje na dziecko urodzone do końca 2021 roku. To 500 złotych.

Do tej pory w naszym województwie wykorzystano bony o wartości prawie 300 milionów złotych.

Co ważne - bonami trzeba zapłacić do końca marca, ale sam pobyt w hotelu czy wycieczka mogą odbyć się później.

Listę miejsc, w którym bonami można płacić znajdziecie TUTAJ

QUIZ: Gdzie powinieneś pojechać na wakacje w Polsce?

Pytanie 1 z 10
W podróży jesteś niczym:
Źródło: Bon turystyczny TYLKO do końca marca. ZUS przypomina - aktywuj go!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE