Bez prawka, za szybko i po alkoholu - nieodpowiedzialni motocykliści wpadli w ręce policjantów

2021-07-22 10:17 ksz
KPP Ostrzeszów
Autor: KPP Ostrzeszów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy złamali szereg przepisów. 46-latek z promilami został złapany w Kotłowie, natomiast w Ostrzeszowie mundurowi udaremnili dalszą jazdę 26-latkowi, który drogę publiczną pomylił z torem wyścigowym. Dodatkowo motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

20 lipca mundurowi z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali w Kotłowie do kontroli drogowej 46-letniego motocyklistę. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. 

Podczas wykonywanych czynności 46-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego poddano kontroli trzeźwości z wynikiem 0,48 mg/l (prawie 1 promil) alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Informuje aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Do drugiego zatrzymania doszło w Ostrzeszowie na ulicy Kościuszki. Powodem było przekroczenie przez motocyklistę dozwolonej prędkości. 

21 lipca br. o godzinie 08:32 policjanci ostrzeszowskiej drogówki zauważyli mknącego ulicą Kościuszki w Ostrzeszowie motocyklistę. Poprzez zatrzymanie go do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 69 km/h, udaremnili dalszą jazdę 26-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, kierującego motocyklem Kawasaki, który jak się okazało nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. 

dodaje aspirant Magdalena Hańdziuk.

Motocyklista został ukarany mandatem.