Bez prawka, za szybko i po alkoholu - nieodpowiedzialni motocykliści wpadli w ręce policjantów

2021-07-22 10:17
KPP Ostrzeszów
Autor: KPP Ostrzeszów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy złamali szereg przepisów. 46-latek z promilami został złapany w Kotłowie, natomiast w Ostrzeszowie mundurowi udaremnili dalszą jazdę 26-latkowi, który drogę publiczną pomylił z torem wyścigowym. Dodatkowo motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

20 lipca mundurowi z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali w Kotłowie do kontroli drogowej 46-letniego motocyklistę. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. 

Podczas wykonywanych czynności 46-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego poddano kontroli trzeźwości z wynikiem 0,48 mg/l (prawie 1 promil) alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Informuje aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Do drugiego zatrzymania doszło w Ostrzeszowie na ulicy Kościuszki. Powodem było przekroczenie przez motocyklistę dozwolonej prędkości. 

21 lipca br. o godzinie 08:32 policjanci ostrzeszowskiej drogówki zauważyli mknącego ulicą Kościuszki w Ostrzeszowie motocyklistę. Poprzez zatrzymanie go do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 69 km/h, udaremnili dalszą jazdę 26-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, kierującego motocyklem Kawasaki, który jak się okazało nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. 

dodaje aspirant Magdalena Hańdziuk.

Motocyklista został ukarany mandatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE