Będzie nowy dyrektor Zespołu Pałacowo - Parkowego w Lewkowie pod Ostrowem. Wiemy, kto wygrał konkurs

2022-08-09 12:06
lewków
Autor: Zepół Pałacowo - Parkowy w Lewkowie/fb

Jest nowy szef pałacu w podostrowskim Lewkowie. Pałac i park są po niezwykłej metamorfozie - właśnie kończy się remont generalny, na który pieniądze dała Unia Europejska. Jeśli Zarząd Województwa Wielkopolskiego da zielone światło - placówką kierować będzie Sylwia Nowicka z Ostrowa. Bezsprzecznie wygrała konkurs i jest kandydatką na dyrektora całości.

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu :

Kandydatka otrzymała bezwzględną większość głosów członków Komisji – 7 głosów na 7 obecnych na posiedzeniu członków Komisji.

Pani Sylwia Nowicka spełnia wszystkie wymagania formalne, posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie zawodowe w wymaganym zakresie, a także dodatkowe kwalifikacje zawodowe i predyspozycje menedżerskie. Ponadto w treści autorskiego programu działania Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego na 3 lata przedstawia plan właściwego funkcjonowania i rozwoju tej instytucji. Zdaniem Komisji, Pani Sylwia Nowicka jest najlepszą kandydatką na stanowisko dyrektora Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Teraz kandydaturę ostrowianki musi zatwierdzić Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Potem dowiemy się od kiedy Sylwia Nowica obejmie stanowisko.

Sylwia Nowicka ma 47 lat. Obecnie pracuje w Urzędzie Miejskim w Ostrowie, jest też radną powiatu ostrowskiego. Wcześniej zdobyła bogate doświadczenie jako dziennikarka różnych mediów, była też rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miejskim w Ostrowie.

Pałac w Lewkowie obecnie podlega pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Są plany, by po remoncie, trafił w ręce powiatu ostrowskiego.

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE