sąd

i

Autor: BŹ

Będzie milion za molestowanie przez księdza? Zdecyduje sąd

2022-04-01 10:08

Jeden z braci odpuścił. Drugi walczy o milion. Przed sądem w Kaliszu rusza cywilny proces o odszkodowanie za molestowanie przez księdza Arkadiusza H. Wcześniejsze negocjacje stron nie przyniosły rozwiązania, dlatego będzie musiał je znaleźć sąd. Już wiemy, że proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

Tą sprawą żyła cała Polska, szczególnie po filmie braci Sekielskich -ZABAWA W CHOWANEGO.

Bo ksiądz H. to antybohater tej opowieści. Miał skrzywdzić wielu chłopców. Sąd karny uznał jego winę w przypadku jednego z braci P. Ale kary nie będzie bo sprawa się przedawniła.

Bracia P. - z Pleszewa - zażądali odszkodowania od diecezji kaliskiej, bo ich zdaniem działania biskupów przyczyniły się do ich traumy.

Diecezja jednak nie współpracuje i dlatego dziś rusza proces. Ale tylko z jednym z braci bo drugi ...stracił nadzieję i zrezygnował z roszczeń.

Jak napisał w uzasadnieniu do sądu : "jest zmęczony postępowaniem i głęboko rozczarowany postawą Kościoła katolickiego w Polsce".

Proces rusza dziś o 11.00

Sonda
Najlepsza nowość z 1. piątku kwietnia, to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE