mapa

i

Autor: mapa.sse.lodz.pl

Będą nowe miejsca pracy w Ostrzeszowie - miasto sprzedało działki w II Strefie Ekonomicznej

2020-11-13 14:51

W II Strefie Ekonomicznej w Ostrzeszowie powstanie nowy zakład pracy. Samorząd miasta i gminy sprzedał 8,5 ha ziemi prywatnemu inwestorowi. Jest znany w regionie z produkcji kartonowych opakowań. W przyszłym roku ruszy budowali pierwszej hali, w 2022 roku kolejnej. Docelowo ma powstać również fabryka tektury.

W przyszłym roku ruszy budowali hali, która kosztować będzie około 40 milionów złotych. W kolejnym - w 2022 roku następna hala za 30 mln. W przyszłości powstać ma również fabryka tektury. Zadowolenia z inwestycji nie kryje burmistrz miasta Patryk Jędrowiak.

Ziemia ta została kupiona pod konkretną inwestycje, która nie tylko wzbogaci - i to bardzo mocno - możliwości jeżeli chodzi o różnego rodzaju podatki dla miasta i gminy, ale przede wszystkim o miejsca pracy.

To będzie bardzo nowoczesny zakład pracy. Można powiedzieć na skale europejską. I mimo, że będzie pełna automatyzacja, to dalej będziemy pracowników przyjmować, bo produkcja będzie dużo, dużo większa. 

Mówi właściciel firmy Zdzisław Poprawa.

Budowa pierwszej hali ruszy wiosną 2021 roku, zakończy się jesienią. Samorząd Ostrzeszowa sprzedał działki za kwotę 5,7 mln zł. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE