1 LO w Ostrzeszowie ma 100 lat! Świętowanie rozpoczęte

2021-10-08 12:43
1lo
Autor: ksz

​1 LO W Ostrzeszowie rozpoczęło świętowanie. Szkoła obchodzi 100-lecie istnienia. Choć jubileusz wypadał w ubiegłym roku to dopiero teraz, po poluzowaniu covidowych obostrzeń ostrzeszowski ogólniak zorganizował huczne obchody. Część atrakcji odbyła się już dziś (08.10), a kolejne planowane są jutro (09.10).

Świętowanie zaczęło już dziś. Był występ szkolnego chóru na ostrzeszowskim Rynku, turniej piłki siatkowej czy Debata Oksfordzka. Jutro, w sobotę już o 9:00 liceum zaprasza w swoje progi. Będzie można zwiedzać szkołę, zobaczyć wystawę jubileuszową w sali gimnastycznej, a także przyjść do miasteczka harcerskiego. Ponadto w szkole zostanie otwarta także Izba Tradycji i celi o. Maksymiliana Kolbego. 1 LO do tej pory nie miało pomieszczenia, gdzie mogłoby pochwalić się pamiątkami czy trofeami. Teraz to się zmieni. Wykonany został remont dawnej stołówki szkolnej gdzie powstała Izba Tradycji. Pojawiły się witryny i półki, na których - dotąd schowane w archiwum pamiątki - będzie mógł każdy zobaczyć. Do izby prowadzą nowe-stare drzwi. To unikat. Są to oryginalne drzwi więzienne z czasów II wojny światowej. Jak podają źródła historyczne w dzisiejszym budynku 1 LO w czasach hitlerowskiej okupacji mieścił się obóz jeniecki. Przebywał w nim ojciec Maksymilian Kolbe.

1lo
Autor: Powiat ostrzeszowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE