Autor: ksz

1 LO i ZS1 w Ostrzeszowie mają srebrne tarcze - ukazał się najnowszy ranking szkół

2021-01-27 14:33

Srebrne tarcze dla ostrzeszowskich szkół średnich. 1 liceum ogólnokształcące i Zespół Szkół numer 1 zostały wyróżnione srebrną odznaką w rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”. W tym roku nie został wyróżniony Zespół Szkół numer 2.

Ostrzeszowskie 1 Liceum ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie zajęło 314 miejsce w Polsce wśród ogólniaków. Odnotowało spadek o 31 oczek. W województwie Wielkopolskim jest na 25 pozycji.

W kategorii techników natomiast Zespół Szkół numer 1 w Ostrzeszowie zajął 216 miejsce w kraju i to skok o jedno oczko. Są na 17 miejscu w Wielkopolsce. W ubiegłym roku zanotowali 23 pozycje.

Z rankingu w ogóle wypadł Zespół Szkół numer 2. W ubiegłym roku miał brązową tarczę.

W naszym regionie najlepszymi szkołami, które uzyskały złote tarcze są: III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, które znalazło się na 116 pozycji w Polsce i Technikum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim które jest na 61 miejscu wśród techników.

Kapituła konkursowa brała pod uwagę kilka kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także oceny z testów zawodowych.

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).